Григор Димитров ще играе с Янко Типсаревич в четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстбърн. Сърбинът победи Михаил Кукушкин (Каз) с 6:3, 7:6. Срещата трябваше да се играе вчера, но бе отложена след 3 гейма заради силен дъжд.

Така Типсаревич ще играе с българина, след като е прекарал над час и половина на корта днес. По програма срещата им е трета на централния корт и се очаква да започне след 18,00 часа, като така ще попадна в прякото излъчване на Евроспорт.

Не е изключено обаче организаторите на турнира да забавят двубоя, тъй като сърбинът се нуждае от почивка.

Той е роден на 22 юни 1984 година и в момента заема рекордното за кариерата си 30-о място в ранглистата. Типсаревич все още няма титла, но е стигнал третия кръг на всички турнири от “Големия Шлем”. Сърбинът се представя добре на трева и име участия в четвъртия кръг на “Уимбълдън” – през 2007 и 2008 година.

Гришо също ще играе два мача днес. След 20 часа е полуфиналът на двойки, в който българинът си партнира с Андреас Сепи./БЛИЦ