ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Виктория Томова отпадна във втория кръг на "Уимбълдън" след загуба от британка. Първата ракета на България при дамите отстъпи на Кейти Бултър с 0:6, 6:3, 3:6.

Мачът на Вики с участващата с "уайлд кард" британка продължи 1 час и 44 минути.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

На старта на най-големия турнир на трева в света Томова елиминира световната №27 Бернарда Пера с 6:7(3), 6:3, 6:3, за да запише първи успех над тенисистка в топ 30 на световната ранглиста.

Българката започна лошо срещата срещу Бултър и загуби първия сет на нула за 27 минути. Вики подобри значително играта си и поведе с 2:0 в началото на втория сет. Британката изравни за 2:2, но Томова проби отново за 5:3. След това българката изравни сетовете с гейм на 15.

Третата решителна част започна с пасив от 0:3 на българката. След това нови пробиви нямаше и така Томова загуби с 3:6.

Софиянката преследваше класиране в третия кръг на "Уимбълдън" за първи път в кариерата, като тя отпада във втория кръг и при третото си участие в турнира. Предишните случаи бяха 2018 и 2022 г.

Бултър ще срещне миналогодишната шампионка Елена Рибакина или френската ветеранка Ализе Корне в следващия си мач.

ВИКТОРИЯ ТОМОВА - КЕЙТИ БУЛТЪР 0:6, 6:3, 3:6