Деветият поставен Стефанос Циципас се класира за третия кръг на "Ролан Гарос" за шести път в кариерата си. Финалистът в турнира от 2021 година победи германеца Даниел Алтмайер с 6:3, 6:2, 6:7(2), 6:4 за два часа и 45 минути игра под покрива на корта "Сюзан Ленглен".

Гръцкият тенисист пласира 27 печеливши удара в първите два сета за преднина от 6:3, 6:2. Алтмайер, който шокира Яник Синер във втория кръг в Париж през миналата година, отказа да се предаде и спечели третия сет след тайбрек. Той поведе с 4:3 след пробив в четвъртия сет, но Стефанос Циципас върна пробива и направи серия от три гейма, за да приключи срещата при 6:4.

Следващият противник на Циципас ще бъде победителят от мача между италианеца Лоренцо Сонего и китаеца Чжъчжън Чжан.