Стефанос Циципас се класира с лекота за втория кръг на Australian Open, след като загуби само четири гейма срещу Жил Симон. 22-годишният грък записа победа с 6:1, 6:2, 6:1 над французина, а мачът продължи само 92 минути.

Циципас, който е пети в схемата на турнира, поведе с 5:0 в първия сет и едва тогава позволи на Симон да спечели гейм. Французинът поведе с 1:0 във втората част, но след това съперникът му отново спечели пет поредни гейма.

Гъркът направи пробив още в самото начало на третия сет, а след това направи още два, за да си гарантира бързата победа в мача.

Следващият съперник на Циципас ще бъде австралиецът Танаси Кокинакис, който участва с уайлдкард и в първия си мач се наложи с 6:4, 6:1, 6:1 над корееца Квон Соон Воо.

РЕЗУЛТАТИ И СХЕМА НА АUSTRALIAN OPEN 2020 - МЪЖЕ!
РЕЗУЛТАТИ И СХЕМА НА АUSTRALIAN OPEN 2020 - ЖЕНИ!