Адриан Андреев загуби с 6:3, 1:6, 2:6 от първата ракета на Мексико Херардо Лопес Виясеньор в двубой от плейофите на Световна група II на Купа "Дейвис" в София.

Първият сет започна равностойно, а Андреев се измъкна от това да бъде пробит в третия гейм, а в следващия той пропиля възможност за това. Играта продължи гейм за гейм, за да се стигне до пробив на Андреев за 5:3 и гейм на нула за крайното 6:3.

Вторият сет беше кошмарен за Андреев и българинът допусна два пробива за 0:4, след което в играта му настъпи срив и загуби сета с 1:6.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Третата част също започна лошо за българина с пробив за Виясеньор за 1:0. Последва игра гейм за гейм, за да се стигне до нов пробив за мексиканеца за 5:2 и последвала победа с 6:2.

По-рано днес Димитър Кузманов победи втората ракета на Мексико Луис Патиньо с 6:1, 6:1, излизайки на корта часове след скръбната вест за смъртта на баща му.

За утре са предвидени три мача, а началото на първия е в 16:30 часа:
1. Адриан Андреев и Александър Лазаров - Ханс Ахе и Мигел-Анхел Рейес Варела
2. Димитър Кузманов - Херардо Лопес Виясеньор
3. Адриан Андреев - Луис Патиньо

* Заб. Съперниците в съботните мачове могат да бъдат променяни до 20 минути преди началото на отделните срещи.