Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове "Изида Къп" от сериите "Чалънджър" в Добрич с награден фонд 36900 евро.

Квалификантът Донски загуби от аржентинеца Хуан Баутиста Торес с 3:6, 6:1, 3:6 след почти два часа игра. Първите два сета преминаха при поделено надмощие, като българският национал започна лошо и допусна изоставане от 1:5 гейма в първата част, но във втората той поведе с 5:0 и изравни резултата. В решаващия трети сет Донски навакса пробив пасив и от 1:4 намали до 3:4, но в осмия гейм отново загуби подаването си. Торес сервираше за мача и българинът поведе с 40:15, но пропусна общо три шанса да върне брейка и отпадна.

Въпреки поражението, той заработи 620 евро и 7 точки за световната ранглиста.

Друг български национал Пьотр Нестеров по-рано днес достигна до четвъртфиналите на сингъл след победа над испанеца Николас Санчес Искиердо с 6:1, 6:2 за час и 45 минути. Следващ негов съперник ще бъде някой измежду Валерио Абоян от Аржентина или руснака Иван Гахов.