Националът на България Димитър Кузманов загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ. Българинът отстъпи с 4:6, 6:3, 3:6 на представителя на домакините Брендън Холт.

Срещата на два пъти беше прекъсвана заради дъжд.

Мико загуби първия сет, след като допусна пробив в седмия гейм за преднина от 4:3 за Холт. 24-годишният американец затвърди пробива и взе сета с 6:4.

Димитър Кузманов започна убедително втората част, осъществявайки ранен пробив, поведе с 3:0 гейма и задържа аванса си до победното 6:3, изравнявайки резултата.

Българинът проби още в първия гейм на третата решителна част, но веднага Холт отговори с рибрейк. Американецът спечели за втори път подаването на Кузманов за 4:2 и задържа преднината си до края на мача.

По-рано тази вечер на последното стъпало преди основната схема на US Open загуби и Виктория Томова и така България остава само с един представител - Григор Димитров. Първата ни ракета стартира срещу американеца Стив Джонсън.