Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел записа трета поредна победа във Формула 1 и излезе начело в класирането за сезон 2012. Германският пилот пресече финалната линия с време 1:36:28.651. Веднага след него финишира съотборникът му Марк Уебър, който стартира от полпозишън.

Трети завърши големият съперник на Фетел за титлата - Фернандо Алонсо с Ферари. Четвърти в Корея остана Фелипе Маса с Ферари, пети е Кими Райконен с Лотус. Зоната на точките бе допълнена от Нико Хюлкенберг, Ромейн Грожан, Жан-Ерик Верне, Даниел Рикиардо и Люис Хамилтън.

В генералното класиране Фетел събра 215 точки, с 6 повече от пилота на Ферари Фернандо Алонсо. Кими Райконен е трети, а Люис Хамилтън – четвърти.

Уебър тръгна от пол-позишън, но след няколко обиколки Себастиан поведе колоната с цели 10 секунди. След това трябваше да се фокусира върху пазенето на гумите, но и това не помогна на съперниците му.

Алонсо завърши трети днес, плътно следван от съотборника си Фелипе Маса. Бразилецът даваше най-бързи обиколки почти през цялото състезание, но накрая намали темпото. Денят за Макларън беше много тежък. Дженсън Бътън отпадна още в първата обиколка, а пилота на Мерцедес Нико Розберг в завой номер 3. Причина за отпадането ан двамата бе япоонецът Кобаяши. Люис Хамилтън беше четвърти зад Алонсо в първия стинт, но загуби темпо с втория си комплект гуми. Фелипе Маса го изпревари и остана четвърти до края на състезанието.

Битката за петото място между Хамилтън и Кими Райконен продължи няколко обиколки. Кими финишира пети, а Хамилтън трябваше да смени стратегията и да спре три пъти в бокса. Така пилотът на Макларън остана 10-и, но поне в зоната на точките. Денят беше успешен за пилотите на Торо Росо. Жан-Ерик Верн и Даниел Рикардо постепенно напреднаха от задните позиции, от които стартираха и завършиха в зоната на точките на осма и девета позиция.

Легендата Михаел Шумахер нямаше необходимото темпо и остана на 13-а позиция след Серхио Перес и Пол ди Реста.