Байер (Леверкузен) срази у дома Херта с 3:1 в среща от 17-ия кръг на германската Бундеслига.

„Аспирините” поведоха с гол на Йомер Топрак (12) след асистенция на Хавиер Ернандес – Чичарито, а до почивката Хакан Чалханоглу (36-дузпа) удвои аванса им и Валентин Щокер (44) намали за гостите.

През втората част Чичарито пропусна на два пъти от изгодни позиции съответно в 46-ата и 57-ата минута. Ведад Ибишевич пък пропиля възможност за Херта в 73-ата минута.

Отново Хакан Чалханоглу (88) се разписа малко преди края на редовното време с воле и направи победата на домакините по-изразителна.

След успеха си Байер (Леверкузен) се изкачи на осмо място във временното класиране с 24 точки. Херта е вече на пета позиция с 30 точки.