Байерн (Мюнхен) спечели титлата в Бундеслигата след победа с 2:1 като гост на Инголщад. Трофеят е 26-и в шампионата за баварците и четвърти пореден. Робърт Левандовски изведе Байерн напред с 2:0 с попадения в 15-ата и 32-ата минута, а Хартман намали от дузпа в 42-ата за крайното 2:1.

Байерн можеше да вдигне трофея и при загуба, тъй като преследвачът Борусия (Дортмунд)  изненадващо се издъни и загуби с 0:1 като гост на Айнтрахт.

В последния кръг от Бундеслигата (14 май) Байерн посреща Хановер от 16:30 часа, когато ще бъде връчен трофеят на новия стар шампион.

Тимът на Хосеп Гуардиола има шанс за дубъл, тъй като на 21 май му предстои финал за Купата на Германия срещу Борусия (Дортмунд) в последния мач на испанеца начело на баварците.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!