Челси записа по-убедителен трети пореден успех във Висшата лига след трудните победи в първите два кръга в последните минути. Този път „сините” от Лондон се наложиха у дома срещу Бърнли с класическото 3:0 и донесоха нова радост за привържениците си и мениджъра си Антонио Конте.

Още в 9-ата минута Еден Азар даде аванс на лондонския тим след подаване на Неманя Матич. Челси продължи да доминира и в 41-ата минута бразилецът Вилиан удвои аванса след асистенция на сънародника си Диего Коста, който иначе играе за испанския национален тим.

След почивката домакините отново контролираха случващото се на зеления терен, но едва в 89-ата минута Виктор Моузес успя да преодолее вратаря Том Хийтън за крайното 3:0.

Челси е с пълен актив от 9 точки след 3 кръга, а Бърнли остава само с 3 точки.