Един от фаворитите за трофея Севиля се издъни у дома и завърши 2:2 със Славия (Прага) в първата им среща от 1/8-финалите на Лига Европа. Андалусци повеждаха на два пъти в резултата с попадения на Уисам Бен Йедер (1) и Мунир (28) след пас на Банега, но гостите от Чехия стигнаха до ремито след голове на Мирослав Стох (25) и Алекс Крал (39). След почивката съперниците не успяха да реализират някое от положенията си. Реваншът в чешката столица е след седмица.

По същото време Виляреал срази Зенит с 3:1 при визитата си в Санкт Петербург. Висенте Ибора (33) вкара първия гол във вратата на домакините, които бързо изравниха чрез Сердар Азмун (35). През втората част Жерард Морено (64) и Ману Морланес (71) донесоха убедителния успех за „жълтата подводница“. Реваншът в Испания е следващата седмица пак в четвъртък.