Шахтьор (Донецк) разби Спортинг (Брага) с 4:0 на стадиона в Лвов, където играе домакинските си мачове, и се класира за полуфиналите на Лига Европа с общ резултат 6:1. Украинският тим бе спечелил и първия мач от четвъртфиналния двубой с 2:1 в Португалия. Капитанът домакините Дарио Сърна излезе като титуляр в рекорден 486-и мач в историята на клуба.

На реванша „миньорите” от Донецк контролираха събитията на терена и поведоха с гол на хърватина Дарио Сърна (25-дузпа). В 42-ата минута пък Рикардо Ферейра от гостите си вкара автогол и удвои аванса на домакините.

След почивката в Виктор Коваленко (50) направи преднината на Шахтьор класическа, а в 73-ата минута нямащият явно никакъв късмет в този ден Рикардо Ферейра си отбеляза втори автогол и оформи крайното 4:0. Така украинският тим се класира напълно заслужено за следващата фаза на надпреварата.

Жребият за полуфиналите на турнира е днес в 13:30 часа българско време в центалата на УЕФА в Нион.

Шахтьор (Донецк) - Спортинг (Брага) 4:0
(2:1 в първия мач)
1:0 Дарио Сърна (25-дузпа), 2:0 Рикардо Ферейра (42-автогол), 3:0 Виктор Коваленко (50), 4:0 Рикардо Ферейра (73-автогол)

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!