Хърватският гранд Динамо (Загреб) победи у дома Бенфика с минималното 1:0 и взе аванс преди реванша помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа след седмица. Домакините спечелиха с гол от дузпа на Бруно Петкович в 38-ата минута. Хърватите можеха да спечелят и по-убедително, но изтърваха още няколко изгодни положения чрез Олмо, който бе спънат за дузпата, Гояк, Ситум и Оршич. „Орлите“ от Лисабон рядко стигаха до възможности. В 86-ата минута Грималдо опита удар от добра позиция, но твърде слаб и не затрудни вратаря.

В същото време носителят на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) и Интер завършиха 0:0 в Германия. Най-близо до гола бяха „нерадзурите“, но в 22-ата минута Марсело Брозович пропусна дузпа, дадена за фаул на Желсон Фернандес срещу Лаутаро Мартинес Домакините имаха претенции също за 11-метров наказателен удар в 53-ата минута, но съдията не посочи отново бялата точка след съприкосновение между Д‘Амброзио и Алер. Две минути преди това Ндика изпрати топката в мрежата на гостите, но попадението не беше зачетено заради засада на Алер. „Орлите“ натискаха, но пропуски направиха Хинтерегер, Йович, Гачинович и Пасиенсия. В самия край вратарят на гостите Самир Ханданович трябваше да показва класа, за да запази резултата. Реваншът в Милано е следващата седмица.