Рома надви у дома един от замесените в битката за оцеляване тимове Емполи с 2:1 в последния мач от 27-ия кръг на италианската Серия „А“ и отново диша във врата на грандовете от Милано в битката за място в топ 4. Мачът бе дебют за новия наставник на домакините Клаудио Раниери.

Стефан Ел Шарави (9) даде преднина на „вълците“ от Вечния град, но три минути след това Жуан Жезус си вкара автогол и изравни резултата. Гостите удържаха равенството до 33-ата минута, когато Патрик Шик отново изведе домакините напред след пас на Флоренци.

След почивката Рома продължи да има инициативата, а футболистите на Емполи рядко застрашаваха вратата на Олсен. В 80-ата минута Флоренци си изкара втори жълт и червен картон, за да завършат „вълците“ мача в намален състав.

С 13-ата си победа за сезона Рома събра 47 точки на петата позиция и изостава на 3 от четвъртия Интер и на 4 от третия Милан. Емполи е на 17-о място с 22 точки и има само една аванс пред опасната зона.