Арда (Кърджали) хвърли бомбата в четвъртфиналните плейофи на Суперлигата на България, разпилявайки с 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) като гост Пирин (Разлог).

По този начин кърджалийци поведоха с 1:0 срещу третия в редовното класиране през сезона и им трябва само победа, за да продължат напред. Успехът е много ценен за Арда, тъй като може да решат всичко още в следващата среща, в която домакинстват.

Срещу Пирин те бяха по-хладнокръвни в решителните части на гейма и така постигнаха победата. Страхотен мач за Арда направи Спас Байрев, който заби 25 точки (4 аса, 1 блок и 54% ефективност в атака). За домакините от Пирин Венцислав Георгиев завърши с 13 точки.

Двубоят започна с 15-на минути закъснение, след като реферите се забавиха заради катастрофа, която блокира прохода Предела.

Kласиране, резултати, програма и всичко за волейболната Суперлига - ТУК !!!