Арда (Кърджали) се върна в борбата за финала на Суперлигата на България, след като победи у дома в третия мач Монтана с 3:1(25:23, 23:25, 28:26, 25:21) .

Така кърджалийци намалиха изоставането си в плейофната серия на 1-2 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртата среща между двата тима е утре (27 март) отново от 18,00 часа в Кърджали.

Домакините стартираха по-уверено в първия гейм, като започнаха да диктуват играта и постепенно поведоха с 16:9 и 18:13. В този момент монтанчани се вдигнаха на щурм, като намалиха пасива си до 18:20. Кърджалийци удържаха минимална разлика до 24:22, но не успяха да затворят гейм веднага. В решителния момент обаче обстановката повлия, опитният Тодор Богданов сгреши сервис и подари точката за Арда за крайното 25:23.

Монтана спечели трудно втория гейм след грешка на домакините в края.

Драмата продължи в третия гейм, който Арда затвори с 28:26.

Монтана навакса огромен аванс за домакините в четвъртия гейм, но Арда все пак устоя и спечели с 25:21 и 3:1.

Kласиране, резултати, програма и всичко за волейболната Суперлига - ТУК !!!