Аржентинският Боливар успя да вземе гейм на шампиона Тренто на Световното клубно първенство по волейбол, което се провежда в Доха. Италианците обаче взеха мача с 3:1 гейма (25:16, 25:15, 23:25, 25:22).

Най-добър реализатор в срещата е българският национал Матей Казийски. Мъжът на годината реализира 16 точки – 10 от атаки, 5 от блокади и 1 от ас. Треньорът Радостин Стойчев ползва като резерва в третия и четвърти гейм Цветан Соколов, а Валентин Братоев не се появи в игра.

Така Тренто записа втора победа в група “В” на турнира. Това означава, че само чудо може да лиши тима от финал. В последния си мач в груповата фаза италианците излизат срещу американския Пол Мичъл.

По-рано днес основният съперник на Тренто Динамо (Москва) разби Пол Мичъл с 3:0 гейма (25:16, 25:14, 25:23)./БЛИЦ