Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) тръгнаха с категоричен успех в турнира за Балканската купа в Солун.

Воденият от Мирослав Живков тим надигра КВ Пея с 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) в първия си двубой от група А от надпреварата.

Двубоят стартира с 3:1 за "зелено-белите", след което двата отбора останаха близо един до друг. Беройци оформяха преднина, но съперникът буквално им дишаше във врата. След 14-та точка старозагорци бяха категорични и без проблем затвориха гейма в своя полза.

Във втората част родните представители диктуваха изцяло положението, тръгвайки със 7:2 и 9:3. Така те поведоха с 2:0 гейма в срещата.

Косоварите поведоха с 5:3 и 6:4, след което резултатът продължи равностойно. След 9:9 състезателите на Мирослав Живков се откъснаха и оформиха преднина. До края доминацията им бе пълна, за да затворят мача след 3:0.

Утре, 21 септември беройци ще спорят с домакина Пегасус Полихнис (Солун).