Аржентинският шампион УПСН Сан Хуан с Николай Учиков в състава спечели първия си трофей за сезона, след като триумфира в седмото издание на волейболния турнир за мъже "Копа Мастер".

В надпреварата в Буенос Айрес участваха четирите най-добри отбора в страната от миналия сезон.

На финала Сан Хуан надделя над Ломас Волей с 3:2 гейма (23:25, 19:25, 27:25, 25:23, 15:12) и за пети път триумфира в турнира.

Българският диагонал Николай Учиков бе с основен принос за победата, като реализира 23 точки за успеха. Най-резултатен за Сан Хуан бе Кристиан Полахен с 26 точки.

В спор за третото място Персонал Боливар надигра УНТРЕФ с 3:1 (25:23, 25:23, 17:25, 25:20). Българският национал Тодор Алексиев завърши с 11 точки за Персонал Боливар.