България постигна победа с 3:0 над Нидерландия в мач от петия ден на Европейското първенство по волейбол за жени до 20 години.

В зала "Христо Ботев" българките постигнаха трета победа на шампионата и се намират на четвърто място в група I с актив от 9 точки (3 успеха и 2 поражетия), запазвайки шансовете си за класиране на полуфиналите в турнира.

Ива Дудова отново беше най-резултатна в българския състав със 17 точки в двубоя продължил само 77 минути. Виктория Коева добави още 13 точки, а българките постигнаха 9 точки от блокада и 4 при начален удар.

Неделя е почивен ден на първенството в България и Република Ирландия, а в понеделник воденият от треньора Борислав Крачанов състав се изправя срещу Хърватия. Срещата в София е с начален час 17:30.