Волейболистите на България загубиха драматично от Австралия с 2:3 (25:21; 13:25; 22:25, 25:20; 15:17) в “Арена Армеец” срещата от група 4 на Лигата на нациите, пропилявайки два мачбола в тайбрека.

Възпитаниците на Николай Желязков преследваха втори успех в тазгодишното издание на турнира и то срещу пряк съперник за оставане в турнира и през следващия сезон, но допуснаха пето поражение. Австралийците пък регистрираха първа победа след пет поредни загуби преди това.

В първия гейм "лъвовете" доминираха и набързо натрупаха добър аванс от 12:7 към средата на частта. След нови три поредни точки резултатът 15:8. Последва обаче слаба серия за "трикольорите", които загубиха 11 от следващите 13 разигравания и австралийците направиха, повеждайки с 19:17. В крайна сметка националите успяха да се съвземат и да вземат аванс при 22:20, а след това и да спечелят гейма с 25:20.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Кенгурата" набраха скорост в началото на втория гейм и след две дълги серии от точки поведоха с 12:5. "Лъвовете" продължиха с лошото си представяне и загубиха частта с 13:25.

Третата част бе изключително равностойна с борба точка за точка. Лека полека гостите притиснаха националите ни и поведоха с 20:16. Волейболистите на Николай Желязков наваксаха част от изоставането, но Австралия все пак затвори гейма при 25:22 в своя полза.

Четвъртия гейм също вървеше точка точка за точка, а в самия му край при резултат 19:19 българите включиха на скорост и завоюваха 6 от последните 7 точки, за да спечелят с 25:20 и да докарат нещата до тайбрек.

В тайбрека националите ни започнаха по-добре и дръпнаха с 5:3, но след това борбата стана много равностойна и двата тима сменяха водачеството в резултата. "Лъвовете" пропиляха два мачбола при 14:13 и 15:14, след което ас на "кенгурата" и топка в антената при атака на "трикольорите" сложиха край на срещата при 17:15 за австралийците в решителната пета част.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРАЛИЯ 2:3 (25:21; 13:25; 22:25, 25:20; 15:17)

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро

Австралия: Аршдийп Досанж, Томас Хептинстал, Лоренцо Поуп, Макс Стейпълс, Бо Греъм, Джеймс Уиър - Люк Пери-либеро