Волейболните ни национали записаха дебютен успех в тазгодишното издание на Лигата на нациите. „Трикольорите“ сразиха Иран с 3:0 гейма (25:19, 25:23, 26:24) в първия си мач от домакинския турнир в „Арена Армеец“.

Избраниците на Николай Желязков зарадваха публиката в столичната зала, която бурно ги подкрепяше. Бившият селекционер на България Пламен Константинов беше сред зрителите.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Много силен мач изиграха двамата ни титулярни посрещачи - Алекс Николов и Мартин Атанасов. Те бяха най-резултатни в нашето поле, съответно с 20 и 14 отбелязани точки. За Иран 17 точки реализира Амин Есмаеилнеджад.

След победата България се изкачи на 13-ото място във временното класиране с 5 точки (1 победа, 4 загуби). Иранците са 11-и с 6 точки (2 победи, 3 загуби).

По-рано през деня Канада победи Австралия с 3:1 гейма (18:25, 28:26, 25:19, 25:22). По този начин представителите на Зеления континент остават единственият отбор в Лигата на нациите без спечелен мач. Именно с Австралия е следващият мач на нашите - в петък, 24  юни, от 20:00 ч. в „Арена Армеец“.

БЪЛГАРИЯ - ИРАН 3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Радослав Парапунов 6, Александър Николов 20, Мартин Атанасов 14, Николай Колев 7, Светослав Гоцев 10 - Владислав Иванов-либеро (Стефан Чавдаров, Добромир Димитров)
Селекционер: Николай Желязков

ИРАН: Мохамад Вади 2, Амин Есмаеилнеджад 17, Амирхосейн Есфандиер 8, Мортеза Шарифи 11, Амир Хосейн Тоуктех 3, Махди Газиани - Мохамадреза Моазен-либеро (Милад Ебадипур, Бардиа Саадат 2, Есмаеил Мосафердашиборун, Але Рамазани, Амир Реза Сарлак)
Селекционер: Бехруз Атай Нури