България победи Беларус с 3-1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22) в последната си среща от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол и се класира за 1/8-финалите.

Първият гейм започна по-добре за Беларус и съперникът водеше в резултата до 7:7. След това нашите взеха нещата в свои ръце и постепенно увеличаваха преднината си, за да запишат пет поредни точки за крайното 25:13.

Втората част също започна с аванс за беларусите, но този път равенството дойде при 2:2, след което националният ни отбор взе инициативата. Авансът ни се движеше между 4-5 точки в средата на гейма, за да приключи всичко с 25:18.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Третият гейм също стартира лошо за българите и тимът ни изоставаше в резултата до 8:8. След това нашите взеха аванс, поведоха с три точки за 17:14, но след това отново се отпуснаха  и позволиха на съперника да изравни при 18:18. След това Беларус дръпна с две точки при 20:18, а след това и при 23:21, но нашите все пак се добраха до равенство 24:24. Баларусите обаче не се предадоха и взеха гейма с 26:24.

Четвъртият гейм започна с точка за България, но обратът дойде бързо и Беларус поведе. Авансът на съперника стигна три точки при 4:7, но нашите успя да изравнят (12:12) и да поведат с две за 15:13. Нов обрат в резултата и пасив от 4 точки настъпи при 15:19 за Беларус, след което се стигна до равенство при 20:20, а след това до още едно за 22:22. Този път обаче "лъвовете" показаха характер и взеха гейма с 25:22.

Така България временно е на третото място в групата, но ситуацията е такава, че трябва да изчакаме двубоя на Чехия и Италия. Победа на Италия ни оставя на трето място с най-вероятен съперник Германия на 1/8-финал, докато в противен случай оставаме четвърти и вероятно ще се изправим срещу Франция.

"Лъвовете" стартираха с победи над Черна гора и Чехия, но след това загубиха от Италия и Словения в предишните си двубои от груповата фаза.