България завърши на 7-о място на световното първенство по волейбол в Италия. В мач за 7-а/8-а позиция нашите победиха Германия с 3:0 гейма (26:24, 26:24, 25:21). Това бе последният мач на "трикольорите" на Мондиала. Представянето ни в Италия предизвика противоречиви мнения заради големите очаквания, с които изпратихме родните волейболисти. На тръгване момчетата заявиха, че имат сили за медал, но в крайна сметка останаха извън Топ 4 след загуба от Куба в решителен двубой.

Силвано Пранди пусна като титуляр в мача Константин Митев, който замени на поста разпределител Андрей Жеков, който игра в последните два мача срещу Куба и Русия с болки. Българските волейболисти поведоха с 2:1 след атака на Владо Николов. Германия излезе напред при 3:2, но веднага двоен блок на Матей Казийски и Ники Николов изравни резултата за 3:3. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:5 за България. Последва бомбен сервис на Владо Николов и Виктор Йосифов направи 9:5 след контраатака. Капитанът ни сам директно от начален удар направи резултата 10:5, което принуди Раул Лозано да вземе прекъсване за Германия. То даде добър резултат за Бундестима, който намали до 8:10. Три поредни български блокади изведоха момчетата на Силвано Пранди напред с 6 точки при второто техническо прекъсване – 16:10. Разликата от 6 точки се запази до 18:12, а после нарасна до 20:12 след двоен български блок. Постепенно германците намалиха разликата до 19:23. Германия навакса 8 точки разлика и съумя да изравни при 23:23. България стигна първа до мач-бол при 24:23 след блокада на Николай Николов. Роберт Кром обаче изравни при 24:24. Последваха две мълниеносни атаки на Матей Казийски и България затвори гейма с 26:24.

Втората част започна равностойно и равенството се запази до 7:7. Германците излязоха напред с 8:7 след пусната топка на Зимон Тишер. Германия увеличи оборотите и дръпна с 4 точки при второто техническо прекъсване 16:12, след колеблива игра на българите в тези минути. Разликата от 4 точки се запази до 19:15. Последваха 4 поредни точки за България след добра серия на Владо Николов на сервис и равенство 19:19. Бърза атака в центъра на Ники Николов изведе България до гейм-бол при 24:22. Германците съумяха да изравнят чрез Бьорн Андрае до 24:24. Последваха 2 поредни точки на Владо Николов и България спечели второто част с 26:24.

След равностойното начало на третата част, Йосифов с блокада направи 6:3, а ас на Владо Николов – 7:3, за да вземем първото техническо прекъсване с 8:3. Точка директно от начален удар на Шопс дойде за 9:6. Андрае се разписа за 11:9, но пък Ники Николов мощно направи 12:9. Ас на Владо Николов ни изведе до 15:11, а Пранди взе почивка при 17:14. Тишер пусна в нашето поле за 19:17. Казийски бе авторът на 21-ата наша точка срещу 17 за Германия. Владо Николов закова топката за 23:19, но Казийски направи грешка при сервис. Тишер го копира за първия ни мач-бол при 24:20. Ники Николов сбърка от начален удар, но при втори опит след блокада на Владо Николов взехме гейма с 25:21, а с това и мача с 3:0 гейма./БЛИЦ

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:0 гейма (26:24, 26:24, 25:21)