Волейболистите на България отстъпиха на САЩ с 1:3 (12:25; 25:20; 24:26; 23:25) в третия си мач от втората седмица в група 4 и на Лигата на нациите в София, записвайки шесто поражение от седем срещи в турнира.

Американците доминираха през първата част и набързо взеха аванс от 12:5. Нещата не се подобриха за нашите национали и със силен сервис и блокада "янките" спечелиха гейма с 25:12.

"Лъвовете" показаха доста по-силно лице в началото на втория гейм със силна серия от точки, за да поведат с 10:3. Американците намалиха разликата до 5 точки, но нова мощна серия на волейболистите ни направи резултата 17:9. Имаше леко отпускане в редиците на "трикольорите", но въпреки това те взеха частта с 25:20 и изравниха резултата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Третата част започна равностойно и след това двата тима си размениха силни серии от точки. Тимът на САЩ поведе с 20:18 в края на гейма, след което битката вървеше точка за точка. При 24:24 американците показаха характер и взеха своето, печелейки гейма с 26:24.

Волейболистите ни продължиха да се борят здравата и в четвъртата част, но американците не се отпуснаха и взеха аванс от 4 точки при 19:15. До края на гейма нищо не се промени и "янките" спечелиха с 25:23, а с това и мача след 3:1 гейма.

След успеха американците са втори във временното класиране със 7 победи, 1 загуба и 21 точки. България заема 14-а позиция с 2 успеха, 6 поражения и 6 точки.

БЪЛГАРИЯ - САЩ 1:3 (12:25; 25:20; 24:26; 23:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Стефан Чавдаров - Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: Николай Желязков

САЩ: Джошуа Туанига, Кайл Енсинг, Аарън Ръсел, Тори Дефалко, Дейвид Смит, Джефри Джендрик II - Ерик Шоджи-либеро
Старши треньор: Джон Спероу