Волейболната федерация подаде документи за домакинство на двете световни квалификации при мъжете и жените, казаха от централата пред ТV7. Решението ще бъде ясно до средата на октомври.

Право на директно класиране за световните финали при мъжете и жените получиха шампионът и вицешампионът от завършилите през септември европейски първенства. Заявени за домакинствата са зала "Арена Армеец" за националите и Дворецът на културата и спорта във Варна за дамите. Квалификациите са от 3 до 5 януари.

В групата ще попаднат общо четири отбора, като директно за Мондиала се класира победителят. От петте групи ще бъде излъчен и най-добър втори, който също ще получи виза за планетарния шампионат.

В същото време мъжкият национален отбор ще отбележи скок с три места в световната ранглиста на Международната федерация. До няколко дни ще бъде оповестено и новото подреждане, в което страната ни ще заема шесто място със 173 точки. Зад националите остават Куба, Аржентина и Сърбия.