Мъжкият национален отбор на България по волейбол продължава перфектното си представяне на Евро 2019, след като успя да победи Румъния с 3:0 гейма, за да излезе начело в група "А" от турнира.

Това бе втора победа от 2 срещи, като със същия резултат вчера победихме и Гърция в Монпелие (Франция).

Утре "трикольорите" играят с Португалия, като двубоят е с начален час 21:45.

Припомняме, че заелите местата от първо до четвърто продължават на осминафиналите, като очакванията са "трикольорите" да продължат без проблем във фазата на елиминациите.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

БЪЛГАРИЯ - РУМЪНИЯ 3:0 (28:26, 25:20, 25:20)
България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: Силвано Пранди
Румъния: Кристиан Барта, Лауренциу Лика, Адриан Ачобаницей, Мариан Бала, Разван Михалчеа, Андрей Спъну - Влад Кантор-либеро
Старши треньор: Дануц Паску

ПЪРВИ ГЕЙМ
Първата част започна доста равностойно и двата тима играеха почти през цялото време точка за точка. В средата на частта "лъвовете" поведоха с 5 точки разлика за 15:10. Момчетата на Пранди задържаха преднината си до 20:16, когато съперника ни се съвзе и ни застигна, правейки разликата само 1 точка при 21:20. Оттук нататък предстоеше равностойна игра, която продължи до самия край, като в заключителните моменти ние се възползвахме от грешки в сервиса на румънците и заслужено взехме гейма с 28:26.

ВТОРИ ГЕЙМ
Втората част започна много по-добре за родния тим, който набързо дръпна с няколко точки на румънците и продължи в същото темпо. Първата по-сериозна преднина бе 5 точки при 8:3. Съперникът обаче успя да навакса и да намали до 9:7. Оттук нататък "трикольорите" заиграха много стабилно и не само върнаха предината от 5 точки, а я увеличиха на 8 при 15:7. Двубоят продължи в същото темпо и макар северните ни съседи да намалиха в един момент на само 2 пункта, в крайна сметка България грабна гейма с комфортното 25:20.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Третата и последна част в днешния двубой започна доста равностойно, но след първите десетина разигравания България пое инициативата и бързо дръпна с няколко точки. В средата на частта "трикольорите" имаха вече преднина от 7 точки при 14:7. Тя дори набъбна още при 17:9, а до края макар и северните ни съседи да намалиха значително преднината ни, не успяха да направят нищо по-сериозно и момчетата на Пранди затвориха гейма на 25:20 и съответно спечелиха двубоя с 3:0.