Волейболистите на Франция разбиха Румъния с 3:0 (25:19, 25:14, 25:16) в първия си мач на Евроволей 2019 от група А в Монпелие, на която са домакини и в която е и България. За първи път европейското първенство се провежда в четири държави - Франция, Белгия, Холандия и Словения.

Най-резултатен беше Стефан Бойер с фантастичните 18 точки за победата на „петлите“. Кевин Тили пък се отчете с 11 точки. За румънците Адриан Ачобаницей приключи с 12 точки.

Днес французите почиват, докато Румъния ще играе срещу България от 18:15 часа (БНТ3) наше време. Националите ни отнесоха Гърция с 3:0 гейма в първата си среща.

След това от 21:45 часа гърците се изправят срещу олимпийския вицешампион Италия, победил днес Португалия също с 3:0 (25:21, 25:10, 25:22). Най-полезен за "адзрите" стана капитанът и звезда на тима Иван Зайцев с 18 точки. Османи Хуанторена и Матео Пиано пък добавиха по 8 точки за успеха. За "мореплавателите" Лоуренсо Мартинс реализира 14 точки.

Заелите местата от първо до четвърто продължават на осминафиналите, като очакванията са България да продължи без проблем във фазата на елиминациите.