България размаза Украйна с 3:0 гейма във втория полуфинал на Европейското първенство за мъже под 20 години в сръбския град Върнячка Баня. В отделните части младите ни състезатели бяха безмилостни и се наложиха с 25:22, 25:20 и 25:20. По този начин България се класира за първи финал в този турнир и тази възрастова група след 14 години пауза.

През първата част украинците имаха преднина от три точки, но родните състезатели не се притесниха и настигнаха съперника и дори дръпнаха със същия аванс. Това и помогна на младите "лъвчета" да затворят гейма.

Във втория нашите бяха безкомпромисни и заиграха по-силно и поведоха с 2:0, като бяха само на гейм от спечелване на срещата.

В третата и финална част доминацията на момчетата на Мирослав Живков продължи и с комфортен аванс в средата на частта българите спокойно затвориха мача.

Кристиян Титрийски бе най-резултатен с 15 точки, а Александър Къндев реализира 9 точки за успеха.

Така България ще спори за златните медали срещу Франция, която по-рано победи Чехия също с 3:0 гейма. Финалът е утре (7 септември) от 19:00 часа.