Националният волейболен отбор на България, воден от Мирослав Живков, стартира с драматична победа в Европейската лига. „Лъвовете” се наложиха над Дания с 3:2 (24:26, 22:25, 25:21, 27:25, 16:14) гейма в среща от група „А”, играна в зала „Конгресна” във Варна. Нашите изостава с 0:2 гейма, но демонстрираха характер и в крайна сметка извоюваха успеха.

Първият гейм беше изключително равностоен и нито един от двата отбора не успяваше да си осигури комфортна преднина.  Двата тима се "захапаха" в резултата до 24:24, но в крайна сметка Дания измъкна гейма след 26:24 след грешка от сервис на Чернокожев и поредна атака на Бонесен.

През втората част гостите все възползваха от няколко грешки на българите и я взеха с 25:22.

В третия гейм „лъвовете” подобриха значително играта си. В самия му край нашите дръпнаха с 23:21, а впоследствие го спечелиха с 25:21.

Четвъртата част предложи много емоции на зрителите. При 23:23  двата тима си размениха по няколко мини обрата, за да се стигне до 25:24 за датчаните след аут на Атанасов. Последваха грешка от сервис на Якобсен и контра от втора линия на Атанасов и 26:25 за "лъвовете". България спечели гейма с 27:25 след силна атака на Велизар Чернокожев и вкара мача в тайбрека.

Решителният гейм започна равностойно. България поведе с 9:6, но датчаните се върнаха в мача и стигнаха до мачбол при 14:13. Последваха грешка от сервис на Якобсен и контратака на Мартин Атанасов и 15:14 за "трикольорите". В крайна сметка България спечели тайбрека с 16:14 след атака в аут на Бонесен.

БЪЛГАРИЯ - ДАНИЯ 3:2 (24:26, 22:25, 25:21, 27:25, 16:14)
БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров, Велизар Чернокожев, Мартин Атанасов, Златко Кьосев, Иван Латунов, Красимир Георгиев - Добромир Иванов-либеро (Николай Къртев, Явор Генов, Златан Йорданов, Георги Манчев, Петър Каракашев-либеро)
Треньор: Мирослав Живков

ДАНИЯ: Симон Гаде, Аске Сьоренсен, Петер Бонесен, Расмус Ниелсен, Филип Йозари, Аксел Якобсен - Симон Битш-либеро (Себастиан Микелсонс)
Треньор: Микаел Троле.