Женският национален отбор на България по волейбол записа нова тежка загуба в Лигата на нациите - 0:3 от силния отбор на Япония (13:25, 15:25 и 15:25). Азиатките са пети от Олимпийските игри в Токио 2020 и седми от последното издание на Лигата на нациите през 2023 година.

Японките тръгнаха ударно и поведоха със 7:1 в началото на мача. Микаела Стоянова замени Ива Дудова. Маю Ишикава атакува от втора линия и направи преднината на Япония 8 точки при 10:3. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Атака на Микаела Стоянова направи резултата 5:12. Преднината на Япония нарасна на 9 точки при 21:12. Япония спечели убедително първата част с 25:13.

В началото на втората част. Япония записа 4 поредни точки и поведе с 8:4. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Сарина Нишида - Кога атакува успешно и Япония поведе с 14:8. Мария Йорданова атакува успешно за 9:14. Маю Ишикава завърши едно дълго разиграване и азиатките дръпнаха с 22:13. Технична атака на Мира Паскова - 14:22. Блокада на Мария Кривошийска направи резултата 15:22. Япония спечели втората част с 25:15.

Българските волейболистки стартираха страхотно третата част и поведоха с 5:3. Възпитаничките на Масайоши Манабе изравниха при 9:9. японките дръпнаха с 3 точки при 14:11. При 16:11 за Япония, Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Японките дръпнаха с 20:12. Борислава Съйкова атакува в центъра за 13:20. Ас на Койоми Ивасаки и 24:14. Сарина Нишида - Кога донесе победната точка за Япония в третата част с 25:15.

Припомняме, че тимът на Лоренцо Мичели стартира със загуба от Нидерландия с 0:3 във вторник. Следващият ни мач е утре срещу Италия (20:00 часа наше време).