Волейболистките от националния отбор на България загуби категорично от европейския шампион Италия с 0:3 (12:25; 19:25; 21:25) третия си мач от група 6 на Лигата на нациите в София.

В първия гейм нещата вървяха точка за точка до 10:10. След това италианките направиха шест поредни точки и в крайна сметка спечелиха частта безапелационно с 25:12.

И във втората част „лъвиците“ се бориха равностойно до изоставането си с 8:9. Италианките обаче реализираха серия от пет точки и дръпнаха с 14:8, а до края ма гейма не изпуснаха инициативата и го затвориха при 25:19.

Третата част започна равностойно до 4:4, след което Италия дръпна със 7:4 и поддържаше разликата от три точки, която нарасна до пет при 18:13. Последваха четири поредни точки за българките, които намалиха изоставането си само до точка. Силите им обаче стигнаха само до там, тъй като италианките записаха три поредни точки, а при 24:20 имаха четири мачбола. България спаси първия от тях, но Италия ликува с 25:21 за крайната победа.

След успеха италианките са с баланс 9-2, излизайки на трета позиция в класирането с 26 точки. "Лъвиците" са 14-и с 3-8 и само 9 точки.

Преди това олимпийският вицешампион Бразилия победи Тайланд с 3:1 (25:18, 26:24, 23:25, 25:23) в в София.

Срещата беше доста оспорвана, но бразилките успяха да спечелят важните точки в края.

Жулия Изабел Бергман беше най-резултатна за успеха със 17 точки, а за Тайланд Кокрам Пимпичая завърши с 23 точки.

След победата Бразилия излезе начело с класирането с 29 точки, а Тайланд е на осмо място с 15 точки.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 0:3 (12:25; 19:25, 21:25)