Волейболистките на България загубиха категорично от олимпийския вицешампион Бразилия с 0:3 (21:25; 20:25; 18:25) в "Арена Армеец" втория си мач от група 6 на последната състезателна седмица от турнира Лига на нациите. Само преди няколко дни "Селесао" спечели с 3:0 гейма срещу волейболистите ни в мъжката Лига на нациите.

Първият гейм започна равностойно и се стигна до 7:7, след което България поведе с 9:7 заради две грешки на бразилките. Последваха отлични блокади на Ана Каролина Да Силва, а след атака и ас на Киси Нашименто е стигна до 12:12. "Лъвиците" за пореден път поведоха при 17:14 след успешна атака на Силвана Чаушева, но бразилките направиха обрат за 20:18 в своя полза и след това взеха гейма с 25:21.

В началото на втория гейм Бразилия поведе комфортно с 5:2, но България веднага изравни при 5:5. Равенството се запазии до 8:8, след което "Селесао" отново дръпна с 11:8 и запазваше аванса си до края, за да спечели частта с 25:20.

Бразилия бързо поведе с 4:0 след отлични изяви в атака на Присила и Жулия Кудиес и ас на Карол в началото на третата част. Лоренцо Мичели взе прекъсване, но "Селесао" запази предимството си при 12:8 след грешка от сервис на Мира Тодорова. В следващите разигравания Бразилия продължи да доминира и увеличи преднината си на 23:16, след което затвори мача с 25:18 в тази част.

Така България остава на 12-о място във временното класиране в Лигата с 3 победа, 7 загуби и 9 точки. Бразилия пък си "подпечата" класирането за финалите в Анкара (Турция), като е на 2-о място с 9 победи, 2 загуби и 26 точки. Утре (2 юли) "Селесао" ще играе с Тайланд, а "лъвиците" с европейския шампион Италия. Мачовете са съответно от 16,30 и 20,00 часа.

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (21:25; 20:25; 18:25)

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Радостина Маринова, Мария Йорданова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: Лоренцо Мичели

БРАЗИЛИЯ: Макрис Карнейро, Киси Нашименто, Габи Гимараеш, Присила Дароит, Ана Каролина Да Силва, Жулия Кудиес - Наталия Араужо-либеро
Старши треньор: Зе Роберто.