Българският национален отбор по волейбол за мъже до 18 години постигна втора победа на Европейското първенство в Тбилиси, като се наложи над тима на Полша с 3:1 (25:15, 14:25, 25:18, 25:23).

Тимът на селекционера Виктор Карагьозов започна много силно мача, като в първия гейм постоянно увеличаваше разликата, за да стигне до 25:15.

Във втория сет обаче България отстъпи инициативата на "Дружина полска" и загуби частта с 14:25.

Българските таланти отново взеха инициативата, като в третия гейм постоянно водеха с по 4-5 точки, като го затвориха с най-голяма разлика от 7 - 25:18.

Тимът на България спечели драматично и четвъртата част с 25:23, след като изоставаше с 18:21, но направи пълен обрат.

Волейболистите на Виктор Карагьозов надвиха вчера Словения с 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:15) в първия си мач от група II на шампионата и оглавяват класирането заедно с Италия, чийто тим също има две победи от два мача.