България загуби от Германия с 2:3  (16:25, 26:24, 23:25, 27:25, 15:17) в последен двубой от първата фаза на Световната лига по волейбол.

Срещата започна с две точки за германците, а разликата се запази до 8:5 след атака през центъра на Маркус Бьоме. Въпреки усилията на българските момчета, разликата се запази и до второто техническо прекъсване 16:13. В крайна сметка Бундестимът спокойно взе гейма с 25:16 след атака през центъра на Кристиян Дюнес.

Германия поведе с 2:0 и в началото на втория гейм, но Тодор Алексиев бързо възстанови равенството до 2:2. Бундестимът поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване, а до второто прекъсване нашите успяха да обърнат резултата – 16:15. Двубоя вървеше точка за точка до края на гейма. България стигна до геймбол при 25:24 след перфектен блок на Ники Николов и Валентин Братоев донесе успеха на България с мощен удар в 3-ия метър– 26:24.

В третата част България поведе с 2:1, но Германия водеше с 8:6 при първото техническо прекъсване. Нашите се стегнаха и на втората почивка водехме с 16:13. Германците обаче обърнаха до 23:21 и успяха да спечелят гейма с 25:23.

България започна силно четвъртата част поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване, а до второто вече имахме преднина от 7 точки - 16:9. Нашите стигнаха до геймбол при 24:20, но последваха няколко поредни за немците и резултата стана равен – 24:24. Цветан Соколов заби последната точка в 4-ия гейм за 27:25.

Тайбрека започна точка за точка, но нашите действаха по-стабилно и достигнаха до преднина от 3 точки – 12:9. Последваха две точки за Германия – 12:11. Нова точка за немците изравни резултата. Последваха нови два сервиса от Дюнес, с което немците стигнаха до мачбол, който бе спасен – 13:14. България достигна до равенство след грешка в атаката на Германия, но сервисът на Йосифов отиде в аут. Двубоя продължи точка за точка до 16:1 5 в полза на Германия, а атака в аут на Соколов донесе победата на Бундестима.

Двата състава ще се срещнат във финалната фаза на трунира, която ще се проведе в София от от 4 до 8 юли. Участници са още Куба (победител в Група "А"), Полша (победител в Група "В"), Бразилия - най-добър втори. Очаква се развръзката в Група "C", където за първото място спорят САЩ и Франция.

Съставите на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов

ГЕРМАНИЯ: Себастиян Шварц, Бьорн Андрае, Маркус Бьоме, Георг Гроцер, Лукаш Кампа, Кристиян Дюнес - Маркус Щоервалд-либеро
Старши-треньор: Витал Хейнен.