Хебър допусна шесто поредно поражение в група "В" на Шампионската лига по волейбол. Българският първенец отстъпи с 0:3 гейма (22:25, 25:27, 19:25) при гостуването на Халкбанк Анкара в последната си среща от тазгодишното издание на турнира.

Само преди дни Хебър спечели Купата на България след успех над Дея Спорт (Бургас) с 3:2 гейма, но днес волейболистите от Пазарджик не успяха да се противопоставят на класния съперник.

Треньорът Камило Плачи пусна в игра стартов състав: Александър Туш, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Илия Петков и либерото Петър Каракашев, а като резерви влязоха Мартин Симеонов, Иван Латунов и Трифон Лапков.

Най-резултатен за Хебър стана Джулио Саби с 18 точки, докато с 16 точки за Халкбанк се отличи Нимир Абдел-Азиз.

След шест загуби в шест мача българите останаха на последното четвърто място в група "В". Халкбанк финишира първи след 5 победи и 1 загуба и се класира на 1/4-финалите в Шампионската лига.