ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Нидерландия с 3:0 (25:23, 25:21, 30:28) на олимпийската квалификация в Сиан (Китай).

И трите гейма бяха много оспорвани и изпълнени с динамика, добри изпълнения и инфарктни моменти.

Нашите дръпнаха с 3:0 точки в началото на двубоя, но после играта се изравни. В един момент „лалетата“ поведоха с 19:17, но момчетата на Пламен Константинов успяха да излязат от конфузната ситуация. След 22:22 Цветан Соколов с успешна атака дръпна България напред. После двойна блокада спря атака на съперника и накрая пак Цецо от зона 4 затвори първия гейм – 25:23.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

През втория България изглеждаше, че безпроблемно ще ликува, след ако авансът ни набъбна до 17:12. „Лалетата“ се окопитиха, но за кратко, защото пак Соколов ни закова последната точка в гейма за 25:21.

Третата част беше най-драматична. Равенството се запази до 11:11, а след това Нидерландия поведе със 17:15, а после с 22:19. Наложи се Пламен Константинов да вземе две прекъсвания. След красиви атаки изравнихме 24:24. После геймът тръгна точка за точка. И пак вездесъщият Цветан Соколов заби финалната топка в полето на съперника – 30:28.

Така българите записаха втори успех в турнира, като с две загуби и 6 точки заемат пето място във временното класиране. Нидерландия отбеляза втора загуба, има 4 точки и е на шеста позиция.

Нашите имат теоретични шансове да финишират на едно от първите две места, даващи участие на Лятната олимпиада в Париж догодина.

БЪЛГАРИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ 3:0 (25:23, 25:21, 30:28)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Алекс Грозданов - Мартин Божилов-либеро (Илия Петков, Симеон Николов, Александър Николов, Стефан Чавдаров, Симеон Добрев-либеро)

НИДЕРЛАНДИЯ: Веесел Кеемник, Нимир Абдел-Азиз, Маартен Ван Гардерен, Бени Туинстра, Фабиан Плак, Майкъл Паркинсон - Роберт Андринга-либеро (Вутер Тер Маат)