Националният отбор на Бразилия по волейбол се класира на финал в Световната лига в Полша. В първия полуфинал световните шампиони отстраниха Аржентина след победа с 3:0 гейма (25:22, 42:40, 25:23). Двубоят се игра в "Ерго Арена" в Гданск пред 7000 зрители.

Съставът на Бразилия си избра съперника на полуфиналите, след като в последен мач от групите падна с 0:3 от Русия и завърши на второ място. Така “селесао” се изправи срещу победителя от групата, в която беше България – Аржентина. “Гаучосите” финишираха на първо място в нашата група след две победи – срещу Италия и България. Аржентинците обаче вчера подадоха ръка на домакина Полша, след като паднаха с 2:3 и така спряха България към класиране в Топ 4.

На финала Бразилия ще чака победителя от двубоя Полша – Русия, който е по-късно тази вечер.

В първия гейм “селесао” победи с 25:22. Вторият беше много интересен и оспорван и се игра 44 минути. В крайна сметка бразилците го затвориха при резултат 44:42. В третия гейм отново играта вървеше точка за точка, но Бразилия триумфира след 25:23, с което спечели двубоя с 3:0 гейма.

Най-резултатен за победителите стана Тео Лопес с 23 точки, с по 13 останаха звездата Жиба и Лукас Сааткамп. За Аржентина най-много точки реализира Факундо Конте – 20, с 15 остана Федерико Перейра.

Аржентина - Бразилия 0:3 (22:25, 40:42, 23:25)