Волейболистите България загубиха категорично от действащия шампион Бразилия с 0:3 (21:25; 19:25; 22:25) в последния си мач от група 4 на втората състезателна седмица от турнира Лигата на нациите.

Първата част започна равностойно, но лека полека бразилците взеха сериозен аванс при 9:5. "Лъвовете" се съвзеха и намалиха изоставането си до точка, като дори изравниха за 15:15, но след 20:21 в края на гейма не издържаха и го загубиха с 21:25.

Националите ни тръгнаха по-добре във втория гейм и водеха с 4:2 и 6:5, но допуснаха обрат и след това бразилците не изпуснаха водачеството. Те дръпнаха с 20:16 и 22:17, за да затворят в крайна сметка частта при 25:19.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

И в третия гейм "трикольорите" се държаха равностойно в началото и дори поведоха със 7:5, но южноамериканците направиха четири поредни точки за 9:5 в своя полза и след това взеха инициативата. Бразилците увеличиха разликата до шест точки при 22:16. "Лъвовете" намалиха изоставането си, но в крайна сметка Бразилия спечели с 25:22.

В предишните си срещи българските "лъвове" биха категорично Иран с 3:0, изпуснаха да се наложат срещу пряк съперник като Австралия и отстъпиха с 2:3, а след това взеха гейм на САЩ и загубиха с 1:3. Бразилците пък бяха победили категорично Иран и Сърбия с по 3:0, но загубиха от световния шампион Полша с 1:3 гейма.

След третата си победа в София бразилците са на шеста позиция с 5 успеха, 3 поражения и 16 точки. България заема предпоследното 15-о място с 1 победа, 7 загуби и 6 точки.

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (21:25; 19:25; 22:25)

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров)
Старши треньор: Николай Желязков

Бразилия: Бруно Резенде, Дарлан Соуса, Рикардо Лукарели, Йоанди Леал, Исак Сантош, Флавио Жуалберто - Талес Хос-либеро (Адриано Фернандеш, Фернандо Крелинг, Майке Нашименто)
Старши треньор: Ренан Дал Зото