Николай Учиков записа три аса и сбор от 19 точки при победа на Дея спорт (Бургас) с 3:1 гейма (25:19, 25:22, 26:28, 25:21) срещу ЦСКА в мач от четвъртия кръг на Eфбет Супер Волей, който се игра в зала „Младост“.

Домакините спечелиха първите два гейма и загубиха третия, а в четвъртия Дея доминираше. Бургазлии поведоха със 7:4 след блокада на Валентин Братоев и ЦСКА съкратиха пасива си, но атака от втора линия на 36-годишния ветеран и блокада на Николай Николов възстановиха разликата.

Вторият ас в мача на Николай Учиков увеличи преднината на Дея на четири точки, след което националът завърши успешно втора поредна атака за 20:15. ЦСКА взе следващите три разигравания, но преднината на домакините бе твърде голяма. Дея спорт получи четири мачбола при 24:20 и Стефан Чавдаров реализира втория за победата.

Учиков завърши мача с 19 точки, а Николай Николов също записа три аса и 14 точки. Най-резултатен обаче бе сърбинът Страхиня Бързакович, който отбеляза 22 точки за ЦСКА.

Дея спорт остава с перфектен баланс при три победи от три мача и е втори в класирането с три точки зад лидера Хебър. ЦСКА пък е седми с шест точки.

Амбициозният бургаски отбор определено ще бъде фактор този сезон. За Дея спорт играят няколко класни състезатели, а треньор е италианецът Франческо Кадеду.

Припомняме, че през миналия сезон бургазлии играха финал за Купата на България срещу Хебър (Пазарджик), поведоха с 2:0 гейма, но загубиха с 2:3 и се разминаха с трофея.