Добруджа отпадна от волейболната Шампионска лига при мъжете. Тимът от Добрич се наложи над холандския Абиант Ликъргъс (Грьонинген) с 3:2 (25:19, 24:26, 27:25, 19:25, 19:25, 15:13) в реванша от втория квалификационен кръг, но след загубата в първата среща с 0:3 приключи участието си в турнира и продължава в този за Купата на CEV.

Домакините започнаха силно и поведоха с 6:2 в първия гейм. Авансът на Добруджа стигна до 8 точки при 21:13, тимът спечели първата част за 27 минути с 25:19. В началото на втората част гостите показаха по-добра игра и дръпнаха с 3:0. След прекъсването домакините успяха да изравнят резултата при 9:9, а после и при 23:23, обаче гостите не изпуснаха инициативата и затвориха частта - 26:24.

Холандският отбор в началото на третата част поведе с 4:0, но допусна обрат след 6 поредни "български" точки и губеше с 6:8 при първото техническо прекъсване. След това последваха две равенства - последното при 10:10. При второто техническо прекъсване Добруджа водеше  с 16:14. Дойдоха после и нови драматични моменти. Гостите успяха да стопят изоставане от 4 точки и изравниха при 24:24, но домакините успяха макар и трудно да вземат гейма с 27:25 и поведоха с 2:1.

Играчите на Добруджа не намериха сили, независимо от мощната подкрепа на публиката си, да обърнат резултата в своя полза и загубиха четвърта част с 19:25, с което и надеждата да се класират за следващия кръг на Шампионската лига със "златен гейм". Тайбрекът, който бе без значение, беше спечелен от нашите момчета с 15:13. Абиант Ликъргъс в следващия етап на надпреварата ще играе срещу белгийския Нолико.

Най-полезен за Добруджа беше Жулиен Георгиев със 17 точки (4 блока), Трифон Лапков завърши с 14 точки (1 блок, 2 аса). От Грьонинген най-резултатен беше капитанът Витце Коойстра с 19 точки (3 блока, 1 ас).

Добруджа: Христо Енков 2, Жулиен Георгиев 17, Трифон Лапков 14, Димитър Маринков 11, Алекс Грозданов 11, Светослав Арнаудов 8 - Христо Христов-либеро (Денимир Димитров, Илия Петков 5, Николай Тодоров, Мартин Мечкаров)

Абиант: Мат Уест 7, Витце Коойстра 19, Оке Ван Де Камп 13, Микелис Берзинс 11, Ник Олсън 12, Денис Борст 6 - Юст Дронкерс-либеро (Щайн Ван Шие 2, Сандър Шепер, Брайън Фрейзър 5, Нийлс Де Фрийс)