Националният ни волейболен отбор за кадети загуби по драматичен начин втория си мач от Европейското първенство, което се провежда в Анкара. Възпитаниците на Виктор Карагьозов паднаха от Сърбия с 2:3 гейма, след като бяха успели да поведат с 2:0. отделните части завършиха 25:19, 25:20, 23:25, 27:29, 12:15.

България нямаше особени проблеми в първите две части. В третата сърбите, които бяха определени от нашия треньор като най-стойностния тим на шампионата, вдигнаха оборотите. След равенство при 15:15 нашите загубиха 1 точка и разликата се запази. Накрая загубихме със само две точки разлика. Четвъртият гейм започна добре за съперника, който водеше с 16:11 и 20:15. Родните таланти изравниха до 23:23 и след здрава битка загубиха с 27:29.

В тайбрека двата тима си размениха водачеството на няколко пъти. В края му Сърбия триумфира.

Утре играем с Германия и ще гоним втора победа след успеха над Турция с 3:2 гейма във вчерашния ден на надпреварата.

България: Георги Сеганов, Спас Байрев, Станислав Величков, Димитър Маринков, Петър Ненков, Красимир Георгиев, Иво Драмов-либеро (Георги Топалов, Веселин Илиев)