Двете български волейболни националки Страшимира Филипова и Евелина Цветанова се класираха за Финалната четворка на втория по сила клубен евротурнир за Купата на CEV.

Рабита (Баку, Азербайджан) с разпределителката Цветанова успя да вземе така необходимия един гейм при гостуването на Еджзаджъбашъ Зентива (Истанбул, Турция) в реванш от 1/4-финалната фаза, за да стане полуфиналист след общ резултат 4:3 гейма от двата мача, въпреки загубата с 1:3 (23:25, 17:25, 25:21, 21:25) в Истанбул.

По-лека беше задачата на централната блокировачка Филипова и Уралочка NTMK (Екатеринбург, Русия). На реванша у дома срещу Волей 2004 Томис (Констанца, Румъния) те отново спечелиха в четири гейма - 3:1 (25:17, 25:20, 27:29, 25:21), и с общ резултат 6:2 отстраниха румънките.

Полуфиналите за Купата на CEV са на 20 март, а финалът и малкият финал - на следващия ден, информира bulgarianvolley. Другите два отбора в четворката са Ямамай (Бусто Арсицио, Италия) и Цървена звезда (Белград, Сърбия). /БЛИЦ