Сърбия е новият европейски шампион по волейбол за мъже, ликувайки с титлата на Стария континент за трети път след 2001 (б.р. като Югославия) и 2011 година. Волейболистите на Слободан Ковач обърнаха и сразиха изненадата на турнира Словения с 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) на големия финал във френската столица Париж. Иначе надпреварата се проведе за първи път в четири страни – Белгия, Франция, Холандия и Словения.

Сърбите загубиха само в първия гейм, но след това тотално отвяха словенците. Най-резултатен за сръбския тим бе Александър Атанасийевич с 22 точки (1 ас, 4 блокади), а Урош Ковачевич добави 20 точки (1 ас, 4 блокади). За съперника Клемен Чебул приключи с 15 точки (3 аса), докато с 12 се отличи Ален Пайенк (1 ас, 5 блокади).

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Словенците остават за втори път със сребърните отличия след 2015 година, когато отстъпиха на Франция с 0:3 гейма на финала във София. Този път те преодоляха европейския първенец от предния шампионат Русия с 3:1 гейма на четвъртфиналите, а на полуфинала елиминираха Полша също след 3:1 гейма, но в битката за трофея отстъпиха на съръбите.

Сърбия има общо 12 медала от европейското първенство - 3 златни, 1 сребърен и 8 бронзови.