Мъжкият национален отбор на Финландия записа втори успех на световното първенство по волейбол в България и Италия. Финландците победиха драматично Пуерто Рико с 3:2 (25:19, 25:23, 27:29, 21:25, 15:10) в мач от група "D", в която е и България.

Волейболистите на Туомас Самелвуо диктуваха положението в първите два гейма, но позволиха на Пуерто Рико да измъкнат следващите две части и да стигнат до в тайбрек. В него все пак Финландия спечелис  15:10 и измъкна победата.

Най-резултатен бе Елвис Крастинс с 18 точки (1 ас), 16 добави Урпо Сивула (1 ас, 1 блокада). За Пуерто Рико Морис Торес "избухна" с рекордните 37 точки (1 блокада, 4 аса).

Финландия е четвърта в класирането с 5 точки (2 победи, 2 загуби), Пуерто Рико е на пета позиция с 1 точка (4 поражения), а лидер е Полша с 9 точки.

Утре пуерториканците играят с Куба в карибския сблъсък от групата, а Финландия почива.