Турският Галатасарай, където играят българите Владимир Николов и Теодор Салпаров, победи Добруджа с 3:2 в мач от четиристранния турнир в Добрич пред близо 1000 зрители. Треньорът на гостите Драган Нешич даде почивка на родните ни национали, както и на други титуляри, за да съхранят силите си за големия финал. Това даде възможност на домакините от Добрич да бъдат напълно равностойни, а със сърцатата си игра заслужено спечелиха два гейма и мощната подкрепа на своите фенове.

В другия мач от деня “Левски” отстъпи с 0:3 на румънския Томис (Констанца). Северните ни съседи, които са вицешампиони на своята страна, не срещнаха проблеми в мача, като интрига имаше само в последния гейм. Най-резултатен в мача стана финландския национал Оли-Пека с 21 точки.

Така на финала ще играят Галатасарай и Томис. Срещата е днес от 17,00 часа в зала „Добротица”, а феновете на спорта могат да я наблюдават безплатно.