Волейболиститe на Хебър (Пазарджик) спечелиха историческа първа титла на България! Възпитаниците на привлечения от ЦСКА специално за плейофите треньор Александър Попов детронираха шампиона Нефтохимик насред Бургас. Хебър спечели и третия мач от WINBET финалната серия - с 3:1 гейма (21:25, 25:18, 25:20, 25:14). Преди това "тигрите" победиха и в първите две срещи в Пазарджик, за да триумфират с титлата по безапелационен начин. Хебър даде само два гейма в серията на бургазлии и заслужено е шампион. Taка Нефтохимик бе детрониран, след като неизменно бе шампион в последните четири сезона.

Кметовете на Бургас и Пазарджик Димитър Николов и Тодор Попов изгледаха заедно мача в зала "Младост". Президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев също беше на трибуните.

Winbet - победата е емоция! (18+)

През 1947 г. Чавдар (Пазарджик) става шампион на България, но титлата е първа, откакто отборът се казва Хебър.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 12:6 в първата част, след което Хебър успя да намали изоставането си на 19:23, но домакините стигна до точка за гейма. Сгрешен сервис и атака в аут на Карягин доведоха до 24:21. След атака на Брадли Гънтър в аут бургазлии взеха първия гейм.

Втората част започна равностойно. Тимът, воден от Александър Попов, успя да се откъсне в резултата при 19:12, поддържайки разликата, което им позволи да изравнят геймовете на 1:1 след 25:18.

Третата част започна с игра точка за точка до 3:3, но след това гостите от Пазарджик поведоха с 8:3. Нефтохимик намали разликата на три точки при 15:18, но "тигрите" не изпуснаха инициативата и затвориха частта с 25:20. В четвъртия гейм Хебър вече докосваше шампионската титла и заигра още по-агресивно, което доведе до 10 точки разлика при 23:13. Тимът на Сашо Попов успя да вземе гейма с 25:14, с което си осигури златните медали от тазгодишното издание на Суперлигата, записвайки славна страница в историята си.

Брадли Гънтър беше най-резултатен за Хебър с 22 точки, по 14 добавиха Тодор Алексиев и Александър Ляфтов.

За домакините от Бургас Жани Желязков завърши с 15 точки, а Денис Карягин с 14.

НЕФТОХИМИК 2010 - ХЕБЪР 1:3 (25:21, 18:25, 20:25, 14:25

НЕФТОХИМИК: Георги Братоев 4, Жани Желязков 15, Валентин Братоев 11, Денис Карягин 14, Николай Николов 5, Николай Колев 5 - Теодор Салпаров-либеро (Златко Кьосев)
Треньор: Николай Железков

ХЕБЪР: Иван Станев 2, Брадли Гънтър 22, Александър Ляфтов 14, Тодор Алексиев 14, Теодор Тодоров 8, Николай Къртев 7 - Петър Каракашев-либеро (Иван Латунов, Стойко Ненчев, Спас Байрев)
Треньор: Александър Попов

Хебър е шампион на България! Исторически ден за Хебър, исторически ден за Пазарджик! #hebarvolley

Публикувахте от ВК Хебър Пазарджик / VC Hebar Pazardzhik в Четвъртък, 15 април 2021 г.