Волейболният Левски София загуби от италианския Монца с 0:3 (21:25, 12:25, 21:25) като гост в реванша от четвъртфиналите в турнира „Чалъндж Къп“ (CEV Challenge Cup) и приключи участието си надпреварата. В първата среща „сините“ отстъпиха с 0:3 (22:25, 23:25, 13:25) на 9 януари в София. Отборът на Монца продължава напред към полуфиналите.

Волейболистите на Левски стояха добре в първия гейм, поддържаха аванс от три-четири точки и поведоха с пет при 20:15, но домакините отбелязаха четири поредни точки и намалиха до 19:20. Монца стигна до равенство за 21:21, приключвайки частта със серия от 6 точки за крайното 25:21.

Италианският тим пое инициативата от началото на втория гейм и се откъснаха в резултата с 11:5 и 14:8. „Сините“ не успяваха да се противопоставят и Монца започна да трупа преднина над 10 точки, за да стигне до успешното 25:12.

Левски оказа по-сериозна съпротива в третата част и беше равностоен на по-опитния си противник в началните моменти, но Монца поведе с 12:7. Софийският отбор не се предаде, намали до 17:18 и 18:19, но домакините бяха по-категорични в края и победиха с 25:21.

За „сините“ предстои домакинство на Марек Юнион Ивкони в българското първенство на 24 януари.