Волейболният Калиакра (Каварна) победи “Левски Волей” насред София с 3:2 гейма. Срещата от Националната Волейболна Лига (НВЛ), която се игра в зала “Сиконко”, започна с превес на гостите, които успяха да вземат първия гейм след 25:20. През втората част “сините” изравниха след 25:21. Последва нов гейм за каварненци – 25:23. Гостите обаче не успяха да се възползват от психическото си предимство при 2:1 и допуснаха да бъдат изравнени за втори път. “Левски” взе четвъртия гейм с 25:23 и докара нещата до 2:2 и тайбрек.

В последния, пети гейм Калиакра успя да стигне до преднина от три точки - 13:10. Гостите имаха два мачбола при 14:12 и още при първата си възможност затвориха гейма и спечелиха двубоя./БЛИЦ